Doprava z letiště do New Yorku

Jak se dostat z letiště do centra New Yorku? Metrem, autobusem nebo vlakem

Když si koupíte letenku, podívejte se dopředu, na které letiště přiletíte. Pokud cestujete z Evropy, s největší pravděpodobností na vaší letence bude letiště Johna F. Kennedyho nebo Newark. V New Yorku fungují tři velká letiště, jsou velmi využívaná, protože sem míří nejvíce cestujících z celých Spojených států.

Letiště John F. Kennedy International (JFK)

Letiště, které za rok odbaví nejvíc cestujících. Nachází se v jihovýchodní části New Yorku, v Queensu, 19 kilometrů od Dolního Manhattanu. Létá sem více než 40 aerolinek a má osm terminálů.

Do centra „Velkého jablka“, jak se New Yorku přezdívá, se můžete dopravit vlakem, autobusem i taxíkem.

  • Doprava z letiště vlakem: Vlak AirTrain vás sveze až na stanici newyorského metra E, staví na všech terminálech a doprava po letišti je zdarma, cesta z letiště na nejbližší stanici metra stojí přibližně 5 dolarů. Samotnou cestu do města zaplatíte v závislosti na rychlosti jízdy. Nejlevnější varianta (na Penn Station na Manhattanu) trvá 50 minut a přijde na 7.50 dolarů. AirTrainem se z letiště nejčastěji jezdí na Jamaica Station, kde se dá přestoupit na metro E. Rychlejší, ovšem dvojnásobně drahé, je přestoupit na Jamaica Station na Long Island Rail Road (LIRR). Tak se na Penn Station dostanete za 35 minut. Kompletní ceník najdete na oficiálním webu.
  • Doprava z letiště metrem: Ke stanici metra (nejčastěji na Penn Station) vás dopraví vlak AirTrain.
  • Doprava z letiště autobusem: Pro cestu do města ale můžete využít i autobusy. Jízda ovšem trvá déle.

Newark Liberty International Airport (EWR)

I Newark je velké mezinárodní letiště. Je to třetí nejdůležitější přepravní místo pro United Airlines, nachází se 24 kilometrů od Dolního Manhattanu. Skládá se ze tří terminálů označených A, B, C.

  • Doprava z letiště vlakem: Stejně jako z letiště J. F. K., i odtud vás do centra města pohodlně zaveze AirTrain Newark. Cesta na Penn Station trvá s přestupem na metro asi 30 minut a podle stránek Panynj.gov vyjde na 5,50 dolarů. Děti do 11 let neplatí vůbec. Intervaly mezi spoji jsou přes den velmi krátké, i v noci pak vlak jezdí každou čtvrthodinu.

Letiště La Guardia (LGA)

La Guardia je letiště využívané většinou pro lety po USA a do Kanady.

  • Doprava z letiště autobusem: Do centra se odtud dostanete autobusem, na newyorské metro vás doveze pět linek.